porównanie kursów home staging online. Który kurs home staging wybrać

Porównanie kursów o Home Staging

Jaki kurs Home Staging wybrać?

Zanim opiszemy istniejące w internecie kursy Home Staging, powiem, czym naprawdę jest Home Staging, ponieważ zdaje się, że wiele kursów odbiega od sedna sprawy.

Samo pojęcie “Home Staging” zostało wymyślone niedawno, ale określa ono to, co ludzkość wie od zarania dziejów. Jeśli chcesz sprzedać jakąkolwiek rzecz (np. nieruchomość), to spraw, aby prezentowała się ładnie i zachęcająco, bo wtedy uzyskasz lepszą cenę. Takie polepszenie wizerunku wymaga poniesienia pewnych nakładów, ale te nakłady nie mogą być wyższe niż spowodowany przez nie wzrost dochodu. Niestety wiele kursów pomija ten najważniejszy aspekt.

Pamiętaj, że nasze opinie są aktualne na chwilę, gdy oglądaliśmy te strony. Później wiele mogło się poprawić lub pogorszyć.

Insta Staging

Bardzo mieszane uczucia. Po pierwsze autorka szkoleń zwraca się tylko do połowy ludzkości. Dlaczego? Duża gama kursów od bardzo prostych tematów dotyczących wręcz detali (np. malowanie glazury), do kursów kompleksowych. Rozpiętość cen od kilkudziesięciu PLN do kilku tysięcy. Niestety kursy płatne nie zawierają lekcji demo. Zapewne celu naprawienia tego istotnego braku na stronie znajduje się oferta kursów za darmo. I tu znów rozczarowanie, ponieważ autorka udostępnienie treści z darmo uzależnienia od podania swojego adresu e-mail i imienia. Po co? Czy ma zamiar zasypywać nas ten sposób lawiną maili marketingowych? Rozumiem potrzebę zbierania leadów, ale bez przesady. Jeżeli ma się dobry towar, to chyba można pokazać jego fragment bez żądania czegoś w zamian. Jeżeli chcecie ujawniać swoje dane, to pobierzcie wersje demo i samodzielnie oceń czy jakość. Nas demo rozczarowało, ponieważ dostaliśmy ubogą i pełna banałów iczącą 12 stron prezentację w

CRP Wrocław 

W tym przypadku również brak lekcji demo. Zamiast pokazać, jak wygląda lekcja demo, autorzy postawili na zamieszczanie opinii użytkowników. Samodzielnie musisz zdecydować czy można wierzyć w opinie zamieszczone na stronach internetowych. My wiemy, że na różnych witrynach internetowych czasami wiele opinii jest napisanych czasami przez samego autora wpisu. Nie twierdzimy, że tak jest w tym przypadku. Z drugiej strony zdarza się również, że negatywne opinie tak naprawdę nie mają uzasadnienia, bo zamieścił je ktoś nazbyt roszczeniowy. Dostępny do pobrania program kursu wydaje się wyczerpywać wszelkie zagadnienia związane z Home Stagingiem. I znowu z drugiej strony trzeba zaznaczyć, że kilka kilku użytkowników twierdzi, że chciałoby więcej przykładów.

Akademia Stagingu

Dla osób akceptujących szkolenia online w formie elearningu synchronicznego. Autorzy proponują 4 dni zajęć nadawanych w godzinach 10 – 15. Nici z nauki kiedy chcesz ;-(

Symen24.pl

To – odmiennie niż kurs porzedni – kurs online w formie asynchronicznej, czyli uczysz się, gdy masz na to czas i ochotę. Szkolenie stworzone z myślą o pośrednikach nieruchomości i fliperach. Osobom z wyobraźnią wystarczy, a innym wskaże drogę do dalszej nauki.

Kilka uwag na zakończenie.

Gdy zaczniesz szukać kursów online o Home Stagingu wyniki wyszukiwania, zwracają kilkadziesiąt ofert. Jednak ta oferta jest tylko pozornie aż tak bogata, bo gdy przyjrzysz się uważnie witrynom internetowym i oferowanym szkoleniom to z łatwością zauważysz, że w niektórych przypadkach podane są daty sprzed dwóch lat, a w innych przypadkach data kursu, na który (niby) masz się zapisać, w ogóle nie jest wyznaczona, mimo że jest to kurs w modelu treningu synchronicznego, czyli takiego, w którym uczeń i nauczyciel muszą spotkać się jednocześnie. Natrafiliśmy też na szkołę dla homestagerek oferującą kompleksowe podejście łącznie z poradami jak otworzyć biznes i jak założyć własną stronę internetową. Szkoda, tylko że witryna internetowa tej firmy nie działa prawidłowo, bo to chyba nie jest dobra wizytówka dla osób oferujących kurs o budowie stron. Ten wysyp starych/nieaktualnych ofert świadczy o tym, że jeszcze kilka lat temu na fali „nowej mody” wszyscy chcieli nauczać o Home Stagingu, ale nie znaleźli wystarczającej ilości uczniów i dlatego zrezygnowali z prowadzenia kursów. Niestety ich strony internetowe i ślady działalności pozostały w pamięci wyszukiwarki Google, utrudniając znalezienie tego, czego szukasz.

Podobne Posty