porównanie kursów fotografii online. Top 10

Porównanie kursów fotografii

Jaki kurs fotografii wybrać?

Kursów online poświęconych wszelkim aspektom fotografii odrobienia prostych zdjęć poprzez ich edycję jest zatrzęsienie. Który z tych kursów wybrać?

Przyznam, że nie jest łatwo, ponieważ ich autorzy lub autorki ukrywają swoje prace, a publikowanie lekcji w wersji demo jest rzadkością. Co gorsza autorzy tych kursów w większości stawiają na próbę zalania odbiorcy ilością słów, prostych tekstów marketingowych typu “to będzie bardzo proste, a ja cię kocham i wszyscy będziemy szczęśliwi”.

To podejście nas dziwi, zwłaszcza w przypadku kursów fotografii, dla których naturalnym przekazem powinien być obraz 😉

Pamiętaj, że nasze opinie są aktualne na chwilę, gdy oglądaliśmy te strony. Później wiele mogło się poprawić lub pogorszyć.

Kobieca szkoła fotografii

Autorka zwraca się do połowy ludzkości, a jej hasłem jest to, że uczy kobiety jak prosto i łatwo zrobić zdjęcie nawet zwykłym smartfonem. Na stronie znajdziesz kilka kursów przeznaczonych zapewne dla uczestniczek o różnym poziomie zaawansowania. Przekopaliśmy tę stronę i bardzo rozczarowały nas zdjęcia (ani jednego zdjęcia powyżej przeciętnej) i niestety nie dokopaliśmy się do lekcji demo. Jednym słowem – zakup na własne ryzyko.

Akademia fotografii

zdecydowanie najlepsze portfolio. Poziom prac prezentowanych na stronie Akademii jest o niebo wyższy niż w przypadku poprzedniej strony. Niestety minusem jest to, że prowadzący zostali w poprzedniej epoce Internetu. Reklamują swój kurs jak kurs online, ale zajęcia prowadzone są w formie transmisji na żywo, czyli w formie e-learningu synchronicznego, co ma wiele wad, o czym piszemy pod tym linkiem, a drugim minusem ich strony jest to, że autorzy nie zauważyli, że niektóre sposoby obsługi materiałów wideo zostały kilka lat temu zarzucone przez większość przeglądarek internetowych. W świecie kursów online nie wystarczy być specem od tematu. Czasami trzeba zatrudnić kogoś, kto się zna na projektowaniu i zapewnieniu aktualizacji stron internetowych. Jeśli lubisz uczestniczyć w transmisjach na żywo, być może Akademia spełni twoje oczekiwania 😉

Foto Oko

Na tej stronie znajdziesz gamę kursów przeznaczonych dla odbiorców znajdujących się na różnych poziomach wiedzy o fotografii i w różnej formie e-learningu. Zgodnie z zapewnieniami autorów kursy są aktualizowane. To należy docenić, ponieważ w technice wszystko się zmienia, więc kurs stworzony 5 lat temu może być już mocno nieaktualny. Widać, że autorzy pracują nad jakością swoich szkoleń, ale szkoda, że nie zatrudnili realizatora dźwięku. Dla naszych uszu poziomy i dudnienie jest nie do zniesienia, ale może Ty wytrzymasz 😉 Sprawdź, oglądając materiały demo.

Zieniu

Wyjątkowo mieszane uczucia. Na stronie znajdziesz kursy podstaw fotografii, fotografii mobilnej portretu itp. Jednak zamieszczone na stronie portfolio  autora – jest monotematyczne.

Podobne Posty