Porównanie kursów na pośrednika w obrocie nieruchomościami, agenta nieruchomości.

Jaki kurs na pośrednika nieruchomości wybrać?

Gdy będziesz przeglądać strony z kursami online na pośrednika w obrocie nieruchomościami lub jak inni nazywają na agenta w obrocie nieruchomościami, musisz pamiętać o jednym:

  • obowiązkowe licencje zezwalające na wykonywanie pracy w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami zostały zniesione 1 stycznia 2014 roku!

Dlaczego uznaliśmy, że to jest ważne? A dlatego, że wielu organizatorów kursów czasem w tytule a bardzo często w treści podkreśla, że ukończenie kursu wiąże się z uzyskaniem licencji pośrednika. Czemu tak robią? Tego nie wiemy, a nie chcemy snuć przypuszczeń. W każdym razie widząc taką informację, sprawdź, czego naprawdę dotyczy ta “licencja”, bo w każdym razie nie jest ona żadnym formalnym pozwoleniem na pracę w pośrednictwie Obrotu Nieruchomościami.

Aby osiągnąć sukces w pośrednictwie w obrocie nieruchomościami trzeba po pierwsze mieć naprawdę dobrze rozwinięte umiejętności sprzedażowe, a po drugie trzeba znać prawo związane z obrotem nieruchomościami.

W tej branży jedno i drugie nie jest proste. Pośrednicy często uczestniczą w transakcjach majątkiem, który przedmiotem jest najważniejsza część majątku kupującego lub sprzedającego. Nic dziwnego, że takim transakcją towarzyszy stres, niepewność itp. Dlatego tak właśnie ważne jest, aby pośrednik znał wszelkie aspekty psychologii obsługi klientów. Prawo w nieruchomościach również jest skomplikowane, ponieważ zadbali o to ustawodawca i wszystkie rządy produkując ogromną ilość ustaw i rozporządzeń. Do pracy w nieruchomościach nie wystarczy zwykła znajomość kodeksu cywilnego. Trzeba wiedzieć o wiele więcej.

Dlatego porównując kursy online na pośrednika w obrocie nieruchomościami, wzięliśmy pod uwagę dwa główne zagadnienia:

  • Jak traktują praktykę pracy i obsługi klientów w pośrednictwie obrotu nieruchomościami.
  • Jak traktują praktykę prawa związanego z obrotem nieruchomościami.

Pamiętaj, że nasze opinie są aktualne na chwilę, gdy oglądaliśmy te strony. Później wiele mogło się poprawić lub pogorszyć

Kurs na pośrednika w obrocie nieruchomościami (Symen24.pl) >>>

Bardzo bogaty w treści kurs prowadzony w systemie treningu asynchronicznego, czyli możesz studiować, kiedy chcesz. Prowadzący położyli nacisk na przekazanie wiedzy praktycznej zarówno w dziedzinie umiejętności sprzedażowych, jak i zakresie prawa Obrotu Nieruchomościami. Oprócz tego w kursie znajdziesz również lekcje dotyczące fotografowania nieruchomości i podstawowych zasad Home Staging. Organizator udostępnia lekcje demo. Na stronie znajdziesz wiele innych kursów.

Sedpol – Kurs Pośrednika >>>

Kurs jest reklamowany jako kurs online, ale jest to raczej forma transmisji z sali szkoleniowej, bo zajęcia odbywają się w soboty i niedziele. Sprawdź informacje możliwej do uzyskania (za dopłatą) “licencji”.

Kurs – Agent Nieruchomości online >>>

Niestety bardzo enigmatyczny opis kursu uniemożliwia jakąkolwiek ocenę. Przyznać jednak należy, że organizator uczciwie nie powołuje się na jakąkolwiek “licencję”.

Kurs licencyjny PPRN >>>

Kurs trwa 5 tygodni, a zajęcia prowadzone są w soboty i niedziele, czyli jest to e-learning synchroniczny uniemożliwiający naukę o dowolnej porze. Istnieje możliwość dołączenia w połowie kursu. Podobnie jak wielu innych przypadkach ten organizator również nie udostępnia lekcji demo.

Start w nieruchomościach >>>

Zajęcia odbywają się w piątki soboty i niedziele przez 3 tygodnie. Jest to transmisja z zajęć stacjonarnych, więc trzeba wykazać się odpornością na spędzanie wielu godzin przed ekranem komputera. Szkolenie dotyczy prawa oraz umiejętności sprzedażowych. Kilkunastu wykładowców, brak udostępnionych lekcji demo. Tu również jest możliwość uzyskania “licencji”, ale wydawanej przez inną organizację niż powyżej 😉 Na stronie znajdziesz kilka innych szkoleń.

Jeśli szukasz informacji o różnicy między agentem a pośrednikiem nieruchomości albo o obowiązkowych licencjach na pośrednictwo w nieruchomościach Zajrzyj na tę stronę

Podobne Posty