eszkolenia24.pl - Szkolenia przez całą dobę

Format plików wideo:

na Platformie używany jest format Flash video, ponieważ obsługiwany jest on przez ponad 90 % urządzeń na świecie a wtyczkę flash można pobrać ze stron Adobe. Nie stosujemy kodowania tagami <video>, ponieważ nie działają one na wielu przeglądarkach, efekty ich zastosowania mogą być całkowicie nieprzewidywalne i zależne od numeru wersji tak przeglądarki jak i systemu operacyjnego, a ponadto wymagają wgrywania tej samej treści w kilku różnych formatach plików.
Zabezpieczenie platformy:


Platforma uniemożliwia jednoczesne pobieranie dwóch plików przez tego samego uczestnika, ponieważ jest to bezcelowe (nie można wszak oglądać dwóch filmów jednocześnie). Przy próbie pobrania filmu w czasie gdy wcześniejsze pobieranie nie zakończyło się zobaczysz czarny prostokąt. Ponowne pobranie drugiego filmu możliwe będzie po odświeżeniu strony. Uwaga: oprogramowanie wielu tzw. kafejek internetowych prowadzi działania quazi hackerskie uruchamiając wielokrotne, jednoczesne pobierania tego samego pliku. Zgodnie z regulaminem takie działania są również blokowane.

Używam Internet Explorer i zamiast filmu widzę czarny prostokąt - co zrobić?Jeśli jesteś pechowym użytkownikiem przeglądarki Internet Explorer 9 i nie widzisz filmu zamieszczonego obok, odszukaj i kliknij w niej symbol wskazany strzałką na poniższym rysunku. Problem zniknie. Jego przyczyna leżała w tym, że twórcy IE9 zapomnieli dostosować go do poprawnej obsługi znakomitej większości plików flash istniejących w Internecie.


przywracanie poprawnego działania przegladarki Internet Explorer
Jeśli odtwarzany film (plik flash) "zacina się" to oznacza to, że w czasie pobierania filmu nastąpiło jakieś chwilowe zakłócenie transmisji na łączach pomiędzy serwerem, a Odbiorcą.
W przeglądarce Odbiorcy prawdopodobnie nie jest ustawiana opcja „pobieraj zawsze nową wersję strony”, lub inne ustawienia przeglądarki uniemożliwiają właściwe odświeżanie. W związku z tym cały czas odtwarzana jest „stara” – źle pobrana wersja znajdująca się w "pamięci" przeglądarki, gdy tymczasem Odbiorcy wydaje się, że film został pobrany kolejny raz.
W takim przypadku pomoże wyczyszczenie historii przeglądania.

Eszkolenia24.pl korzysta z serwerów dedykowanych administrowanych przez Home.pl - jednego z największych i najlepszych dostawców usług hostingowych w Polsce. Prawdopodobieństwo błędów serwerów jest bliskie zeru. W związku z tym w przypadku błędów o których mowa wykonaj najpierw działania opisane powyżej. Gdyby nie pomogły, to napisz do nas mail z informacjami:

  1. Dane użytkownika i nazwa kursu
  2. Który moduł kursu (jego numer)?
  3. Jaka dokładna nazwa lekcji?
  4. Który to film w lekcji (licząc od góry)?
  5. W którym momencie (czas) następuje zacięcie?
  6. Jakiego łącza z Internetem Pani/Pan używa (np. neostrada, DSL. Kablówka, bezprzewodowe, itp.)
Pomiń Ciekawe kursy i aktualności

Ciekawe kursy i aktualności

Pomiń InformacjaPomiń Wyszukiwarka kursów

Wyszukiwarka kursów

Pomiń Kategorie kursówPomiń Sponsorowane

Sponsorowane

Pomiń Prosimy poleć znajomym

Prosimy poleć znajomym


-----